A A A

Higiena i pielęgnacja


DEMAKIJAŻ- tak jak wszystkie czynności wykonywane wokół oczu , wymaga dużej delikatności. Wykonując demakijaż należy pamiętać aby nie pocierać i nie rozciągać skóry wokół oczu, gdyż jest ona bardzo delikatna i wrażliwa. Należy pamiętać aby zawsze zmywać makijaż przed położeniem się spać.

Demakijaż wykonujmy wilgotnymi płatkami kosmetycznymi nasączonymi preparatem do demakijażu. Kładziemy go na zamknięte powieki i delikatnym ruchem przesówamy go od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, tusz natomiast zmywamy ruchami pionowymi od góry w dół. Po demakijażu na skórę wokół oczu bardzo dobrze działają kompresy z herbaty, świetlika lekarskiego, rumianku i chabru. Jeżeli pod oczami pojawią się drobne rozszerzone naczynka krwionośne to dobroczynnie zadziałają na nie kompresy z rumianku i kory dębu.

PRZEMYWANIE- najlepszą pielęgnacją dla naszych oczu jest przemywanie, czynność tę najlepiej wykonywać po demakijażu oczu ale tuż przed snem. Najlepsze działanie w przemywaniu mają herbatki z kopru włoskiego, pietruszki, arniki, chabru oraz lipy. Herbatki te bardzo dobrze działają na zmęczone, obciążone oczy, po za tym stosuje się je w stanach zapalnych oczu, a także łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Przemywając oczy należy odchylić głowę do tyłu, otworzyć szeroko oko i delikatnie od krawędzi oka, specjalnym kieliszkiem przemywać oko wybraną herbatką.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com