A A A

Kosmetyki do pielęgnacji paznokci


LAKIERY DO PAZNOKCI - mają za zadanie chronić paznokcie, upiększać je i korygować ich kształt. Dzięki elastycznej warstwie, którą tworzą na płytce paznokciowej nie przepuszczają wody. Dobry lakier do paznokci powinien mocno pokrywać paznokcie, nie odpryskiwać oraz szybko wysychać. Lakier do paznokci będzie się dłużej utrzymywał na nich jeżeli zostanie nałożony na wcześniej odtłuszczone paznokcie. Pamiętajmy o tym, że im cieńsze będą nakładane warstwy lakieru, tym trwalszy będzie efekt. Aby dokładnie pokryć paznokcie lakierem nanosimy na nie przeważnie dwie warstwy, pamiętajmy o tym aby zawsze odczekać aż pierwsza warstwa dobrze wyschnie i dopiero nakładamy drugą warstwę. Wyjątek stanowią lakiery szybkoschnące, które w swym składzie posiadają większą ilość pigmentów i dlatego też wystarczy jedna warstwa takiego lakieru aby nasze paznokcie były dokładnie pokryte.

LAKIERY PODKŁADOWE - stosuje się je w celu wzmocnienia i odżywienia płytki paznokciowej, pielęgnują ją a także chronią przed zabarwieniem od mocno kolorowych lakierów do paznokci. Utwardzają one płytkę i przedłużają trwałość lakieru do paznokci.

LAKIERY WYPEŁNIAJĄCE -
wyrównują one wszelkie nierówności płytki paznokciowej czy to powstałe na skutek jej uszkodzenia czy też zmiany chorobowe lub jej naturalne niedoskonałości. Lakiery wypełniające stosuje się przed nałożeniem warstwy lakieru, dzięki zawartości między innymi witamin, pielęgnują płytkę i chronią ją.

LAKIERY POKRYWAJĄCE -
przedłużają trwałość lakieru do paznokci oraz nadają mocny połysk. Zapobiegają przedwczesnemu odpryskiwaniu lakieru oraz zwiększają jego odporność na uszkodzenia.

ODŻYWKI DO PAZNOKCI - dzięki dużej zawartości witamin oraz wyciągów roślinnych wzmacniają one płytkę paznokciową, nawilżają ją, odżywiają. Zapobiegają rozwarstwianiu się paznokci, wybielają je i rozjaśniają przebarwienia. Przywracają paznokciom zdrowy blask a także przyspieszają ich wzrost. Odżywki te stosuje się bezpośrednio na płytkę paznokciową lub jako lakier podkładowy.

KREMY DO PIELĘGNACJI SKÓREK-
mają za zadanie poprawić stan skórek. Zmiękczają je, nawilżają, przywracają skórkom okalającym paznokieć zdrowy wygląd. Systematycznie stosowane zapobiegają ich narastaniu. W ich składzie zawarte są liczne witaminy oraz wyciągi roślinne.

ZMYWACZ DO PAZNOKCI -
zmywacz powinien usuwać lakier z paznokci szybko i dokładnie. Nie powinny uszkadzać płytki paznokciowej oraz skórek. Należy zwracać uwagę aby kupowany przez nas zmywacz do paznokci nie zawierał w swym składzie acetonu, który wysusza płytkę paznokciową. Aby perfekcyjnie wykonać manikiur użyjmy korektora do lakieru. Kształtem przypomina on pisak, w jego cienkiej końcówce znajduje się zmywacz, dzięki czemu doskonale usuwa on pozostałości lakieru ze skórek wokół paznokci, nie naruszając przy tym lakieru z płytki paznokciowej.

PŁYNY USUWAJĄCE ZGRUBIAŁY NASKÓREK-
są to płyny które zmiękczają mocno rozrośnięty naskórek, który wygląda nieestetycznie i przeszkadza przy malowaniu paznokci. Preparaty te powodują bezproblemowe usunięcie skórek bez konieczności wycinania ich. Oprócz wyżej wymienionych kosmetyków do pielęgnacji paznokci często stosuje się również spraye przyspieszające wysychanie lakierów, preparaty te wysuszają lakier wciągu zaledwie 60 sekund, zapewniają precyzyjny manikiur, są wygodne w użyciu. Białe kredki do paznokci są także często używane, stosuje się je aby podkreślić końcówki polakierowanych wcześniej paznokci, aby efekt był najlepszy, kredką tą podkreśla się paznokcie pomalowane bezbarwnymi lakierami lub lakierami transparentnymi, które przebijają płytkę paznokciową. Często stosuje się też zestawy do francuskiego manikiuru. Zestaw ten zawiera białe paski, które przykleja się na paznokcie w miejscu w którym zaczyna się wolny brzeg paznokcia. Następnie białym lakierem malujemy wolny brzeg paznokcia, a po jego wyschnięciu odklejamy paski i całość malujemy lakierem nawierzchniowym, który także jest w takim zestawie. Tak wykonany manikiur pomimo różnych różnych trendów zawsze wygląda elegancko i efektownie. Tak pomalowane paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, zdrowo i zadbanie. 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com