A A A

Kremy


Kremy są to kosmetyki najczęściej stosowane do codziennej pielęgnacji naszej cery. Nasza skóra powinna być piękna, gładka i miękka, dlatego też stosowane przez nas kremy powinny być dopasowane do jej rodzaju. Odpowiednio dobrany krem powinien odpowiednio nawilżać skórę, poprawiać jej elastyczność, zmniejszać uczucie napięcia skóry oraz wygładzać ją. Powinien także chronić skórę przed wpływem warunków atmosferycznych ( słońce, wiatr ), rozjaśniać przebarwienia skóry oraz ograniczaj jej nadmierny połysk, a także zapobiegać przedwczesnemu procesowi starzenia się skóry.

Do najczęściej stosowanych kremów należą kremy na dzień i na noc.


1. Kremy na dzień - są to kosmetyki, które pozostają na skórze przez cały dzień a także stosuje się je jako podkład pod makijaż. Dostarczają one skórze odpowiedniej wilgoci, a także chronią ją przed podrażnieniami chemicznymi i fizycznymi. Zawierają w swoim składzie filtry słoneczne, dzięki czemu chronią naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, a co za tym idzie, przedwczesnym starzeniem się skóry. Kremy na dzień szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy.

2. Kremy na noc - są to kosmetyki, które dosyć powoli się wchłaniają i pozostawiają na skórze tłustą powłokę, która utrzymuje się przez wiele godzin, dlatego też powinny być usuwane ze skóry na dzień. W swoim składzie zawiera liczne substancje uspokajające i regenerujące, dzięki czemu wspomagają aktywną przemianę materii skóry. Kosmetyki te są bogate w substancje czynne dlatego też nazywa się je kremami odżywczymi. Pamiętajmy jednak że żaden z kremów nie odżywi naszej skóry od wewnątrz dlatego też zdrowe i pełnowartościowe odżywianie przyniesie dla naszej skóry lepsze skutki niż nawet najlepszy krem.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com