A A A

Makijaż


Niewiele kobiet może pozwolić sobie na luksus nie malowania się. W rzeczywistości nawet największa piękność pragnie przy pomocy kosmetyków podkreślić urodę eksponując swoje atuty bądź tuszując pojawiające się od czasu do czasu niedoskonałości cery.

- TWARZ

Dobra baza makijażu zapewni skórze naturalny, gładki wygląd przez cały dzień. Starannie nałożony podkład pod makijaż i puder przedłużą także trwałość pozostałych elementów makijażu.

Korektor - nakładamy na krem nawilżający, przed wykonaniem makijażu. Wybieramy odcień korektora harmonizujący z kolorem skóry, albo nieco od niej jaśniejszy. Przy jego pomocy możemy ukryć wypryski oraz cienie pod oczami. Korektor lepiej jest nakładać palcem, gdyż nanoszenie go bezpośrednio sztyftem może niepotrzebnie rozciągnąć skórę.

Podkład - nakładamy na krem nawilżający i korektor, ale przed nałożeniem pudru i wykonaniem reszty makijażu. Wybieramy podkład w tonacji naszej skóry, lub o jeden ton jaśniejszy. Rozprowadzamy go dokładnie i równomiernie, zwłaszcza w miejscu, gdzie podbródek przechodzi w szyję, a także na linii włosów.

Puder - jest niezbędny do utrwalenia podkładu, a także zapewnia równomierne, matowe tło do wykonania reszty makijażu. Należy wybrać puder transparentny lub odpowiadający odcieniowi podkładu. Do wykonania makijażu najlepiej nadaje się puder sypki, nakładany przy pomocy pędzla. Pudru w kamieniu można używać w ciągu dnia do poprawiania makijażu i matowania błyszczącej się skóry.

Róż - jest używany do korygowania kształtu i konturowania twarzy, a także podkreślania kości policzkowych i wydobywania rysów twarzy. Róż powinien być o dwa tony ciemniejszy od tonacji cery- nada on ciepły , zdrowy koloryt. Róż nakładamy oszczędnie, przy pomocy specjalnego pędzelka - zbyt duża ilość różu nada twarzy wulgarny i nienaturalny wygląd.


- OCZY

Oczy są często uważane za najważniejszy element twarzy - zapadający w pamięci i najlepiej wyrażający osobowość. Umiejętnie malowane oczy mogą zmienić twarz nie do poznania, ale źle dobrany i wykonany makijaż może oszpecić lub nadać komiczny wygląd.

Cienie do powiek -
podkreślają kształt i kontur oczu, dodając spojrzeniu wyrazistości. Dzięki szerokiej gamie kolorów można nie tylko wydobyć lub skorygować kształt oczu, ale także dostosować wygląd do każdej okazji i kreacji. Ołówki i tusze do kresek- nadają oku pożądany kształt, a spojrzeniu wyjątkowej intensywności. Dzięki tuszowi do kresek uzyskamy wyrazistą linię, ołówki nadadzą bardziej subtelny efekt, stapiając się z cieniami do powiek. 

Tusz do rzęs -
podkreśla rzęsy, nadając spojrzeniu ekspresyjności i głębi. Można wybrać tusz pogrubiający rzęsy, podkręcający rzęsy, wodoodporny lub bezbarwną odżywkę. 

- USTA

Usta są zawsze doskonale widoczne i znajdują się w ciągłym ruchu- mówią, śmieją się, jedzą, piją. Skóra ust jest niezwykle delikatna. Centralne ogrzewanie, niskie temperatury lub zbyt duża dawka słońca mogą sprawić, że skóra ust stanie się sucha i spierzchnięta.

1.Przygotowanie
Przed nałożeniem pomadki należy rozprowadzić na ustach podkład oraz puder, które stworzą doskonałą bazę pod makijaż i znacznie zwiększą jego trwałość.

2.Konturowanie

Wybieramy konturówkę do ust w kolorze pomadki lub o jeden ton od niej ciemniejszą. Należy obrysować górną wargę, zaczynając od środka w kierunku kącików ust, a dolną wargę od jednego do drugiego kącika ust. Precyzyjny rysunek ust podkreśli ich kształt i zapobiegnie rozpływaniu się pomadki.

3.Malowanie

Usta malujemy bezpośrednio pomadką lub, dla uzyskania bardziej precyzyjnego i profesjonalnego efektu, należy użyć do tego specjalnego pędzelka. Jeśli chcemy utrwalić pomadkę, jej nadmiar odciskamy w chusteczkę higieniczną i nakładamy kolejną warstwę.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com