A A A

Makijaż permanentny


Makijaż na kilka dni jest możliwy dzięki najnowszej metodzie Conture Make-up. Jest to rodzaj makijażu trwałego, wykonuje się go podobnie jak tatuaż. Za pomocą cieniutkiej igiełki barwnik wprowadza się w naskórek. W ten sposób można podkreślić lub poprawić kształt ust, linię brwi i wyeksponować oczy. Efeky makijażu trwałego utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Zabieg zaczyna się od narysowania nowych konturów brwi czy ust zwykłymi kosmetykami i dobrania odcieni barwników. Potem linergistka (specjalistka od makijażu trwałego) wprowadza barwnik w naskórek. Aby zabieg nie był bolesny, wcześniej wsmarowuje się krem znieczulający. Makijaż ten polecany jest kobietom w każdym wieku, pod warunkiem, że nie chorują na cukrzycę, łuszczycę, nie są w ciąży i nie biorą leków sterydowych.

Efekt makijażu trwałego nie ocenia się zaraz po zabiegu. Skóra wokół brwi na początku będzie zaczerwieniona, a usta obrzęknięte i wysuszone. Przez pierwszy tydzień należy zrezygnować z opalania, sauny, pływania oraz malowania upiększanych miejsc. Po około dwóch tygodniach wybieramy się ponownie na wizytę kontrolną do linergistki, na której oceni ona jak przyjął się barwnik, jeśli będzie trzeba, dokona poprawek.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com