A A A

Maski


Stosowanie masek kosmetycznych pozwala nam zachować na dłużej piękną, gładką i młodą cerę. Maseczki dostarczają skórze dużą porcję składników regenerujących i nawilżających, dzięki czemu skóra jest dogłębnie nawilżona i odżywiona. Służą one do intensywnego oczyszczania, gdyż zwiększają one wydalanie potu, rozpulchniają warstwę rogową i poprawiają ukrwienie. Szczególnie intensywne działanie mają maseczki jeśli przed ich nałożeniem naszą skórę rozgrzejemy np. podczas kąpieli. Pory skórne wówczas otwierają się co doskonale wpływa na działanie , gdyż składniki maseczki wnikają w głębsze warstwy skóry.

Obecnie w sklepach kosmetycznych dostępne są maseczki, które nadają się do stosowania w domu, ich szeroka gama pozwoli nam dopasować odpowiednią do potrzeb naszej skóry. Należy pamiętać że przed nałożeniem maseczki na twarz, skórę powinno się dokładnie oczyścić, następnie nakładamy maseczkę od środka twarzy na boki omijając obszar wokół oczu, ponieważ może je podrażnić. W czasie przeznaczonym na działanie preparatu można się odprężyć i wypocząć, co bardzo dobrze wpływa nie tylko na psychikę, ale także na wygląd naszej cery. Stosujmy się dokładnie do zalecanego czasu, który maseczka może pozostać na twarzy, jej za długie pozostawienie na skórze może spowodować jej podrażnienie a co za tym idzie także gorszy efekt niż oczekiwałyśmy. Po upływie czasu maseczkę delikatnie zmywamy ciepłą wodą. Maseczki najlepiej stosować wieczorem tak żeby po jej wykonaniu nie nakładać już pudrów itp. na twarz.

Najczęściej stosowane rodzaje maseczek:

1. maseczka nawilżająca - doskonale poprawia stan skóry, likwiduje uczucie ściągnięcia skóry, nawilża ją i uelastycznia, zmiękcza szorstki naskórek i sprawia że drobne zmarszczki stają się płytsze. Taki rodzaj maseczki stosuje się przeważnie 2razy w tygodniu, doskonale sprawdzają się w okresie grzewczym kiedy nasza skóra jest przesuszona, szorstka i odwodniona.

2. maseczka oczyszczająca - taki rodzaj maseczki usuwa z twarzy zrogowaciały naskórek, oczyszcza naszą skórę z zanieczyszczeń i łoju, nadaje jej zdrowy wygląd likwidując szarawy odcień. Po zastosowaniu takowej maseczki nasza skóra staje się rozświetlona. Pamiętajmy jednak że stosując tą maseczkę należy dokładnie stosować się do zaleceń z opakowania gdyż zbyt częste i długie stosowanie jej może doprowadzić do wysuszenia skóry, podrażnienia jej a także do rozszerzenia naczynek krwionośnych.
-maseczka ściągająca- jest to maseczka stosowana w celu zamknięcia porów i jest ona używana najczęściej na zakończenie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych na twarz.

3. maseczki rozpulchniające - stosuje się je do cer zanieczyszczonych, tłustych, trudno oczyszczających się. Za ich pomocą przygotowuje się skórę do uwolnienia nadmiernej ilości brudu, a także na działanie innych maseczek. Maseczki rozpulchniające mają działanie antyseptyczne, oczyszczające i lecznicze.

4. maseczka peel-of – maseczka ta jest nakładana na twarz cienką warstwą. Po jej wyschnięciu, w czasie jej zdejmowania ze skóry zostają usunięte wszystkie obumarłe komórki naskórka oraz nadmiar wydzielanego łoju. Ten rodzaj maseczki jest szczególnie polecany do pielęgnacji cery wrażliwej gdyż w bardzo delikatny sposób oczyszcza ją, nie powodując przy tym jej podrażnienia.

5. maseczka liftingująca -
jest zalecana w pielęgnacji dojrzałej cery, spłyca ona i wygładza zmarszczki, co w efekcie końcowym daje lepsze napięcie skóry twarzy a także poprawia jej owal, a cera staje się świeża i odprężona. Maseczkę tę należy stosować nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

6. peeling enzymatyczny - ma on kremową konsystencję, usuwa wszelkie uszkodzone komórki i zanieczyszczenia skóry. Zaleca się jego stosowanie przed użyciem wybranej maseczki.

Pamiętajmy że maseczki stosujemy w celu poprawienia kondycji naszej skóry, lecz zanim jednak zastosujemy je to upewnijmy się czy jest ona odpowiednia dla rodzaju naszej cery.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com