A A A

Pielęgnacja powiek i skóry wokół oczu


Skóra wokół oczu jest delikatna, cienka, ma zaledwie pół milimetra grubości. W obrębie dolnych powiek nie ma gruczołów potowych i łojowych a także brak jest podściółki tłuszczowej. Preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny zapobiegać powstawaniu zmarszczek, wygładzać te które już powstały i odpowiednio nawilżać skórę.

Do ochrony i pielęgnacji okolic oczu stosuje się głównie:

- Żele (serum)
- w swoim składzie mają kompleksy o dużo większym stężeniu niż w kremach. Dzięki swej płynnej konsystencji dobrze się wchłaniają, co zapobiega utracie wilgoci przez skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek a także spłyca i likwiduje już powstałe. Żele stosowane są również przy opuchniętych powiekach i workach pod oczami, chłodzą skórę i zapobiegają obrzękom.


- Kremy - aby nie zniekształcać delikatnej skóry wokół oczu, kremy powinny mieć lekką konsystencję oraz nie powinny zawierać składników, które wpływałyby drażniąco na rogówkę i spojówkę oka. Kremy są bogate w substancje czynne, witaminy a także zawierają liczne wyciągi roślinne. Często do kremów dodawane są filtry przeciwsłoneczne.

- Mleczka i preparaty do demakijażu oczu- są to przeważnie preparaty o oleistej konsystencji. Zawierają cenne składniki, których działanie jest zarówno łagodzące, oczyszczające a także relaksujące.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com