A A A

Preparaty myjące


Aby nasza skóra była odpowiednio przygotowana do nałożenia maseczki albo kremu, należy ją właściwie oczyścić. W trakcie oczyszczania usuwamy z powierzchni skóry resztki potu i łoju a także cząsteczki brudu, kurzu, makijaż a także pozostałości stosowanych preparatów kosmetycznych.

Do najczęściej stosowanych preparatów myjących zaliczane są: mleczka i żele, a także kremy myjące, pianki oraz wilgotne chusteczki. Przy wyborze odpowiedniego preparatu powinnyśmy się kierować rodzajem skóry oraz indywidualnym jej stanem. Kosmetyki i zanieczyszczenia, które mają być usunięte z naszej skóry możemy podzielić na dwie grupy: takie które lubią wodę np. tusze do rzęs, pot oraz takie które lubią tłuszcze np. cienie do powiek, pomadki do ust, łój, dlatego też większość preparatów myjących jest produkowana na bazie oleju lub parafiny. Po każdorazowym oczyszczeniu nasza skóra powinna zostać stonizowana za pomocą tonika odpowiedniego do danego typu cery.

Tonik
używany jest przede wszystkim w celu nawilżenia i dodatkowego oczyszczenia skóry twarzy po demakijażu środkami, które są oparte na bazie oleju. Skóra jest tonizowana przed nałożeniem właściwego kremu. Jeżeli nasza cera jest łojotokowa lub występują na niej zmiany trądzikowe to do jej tonizacji powinnyśmy użyć toników o właściwościach dezynfekujących, natomiast kiedy mamy cerę suchą lub wrażliwą to idealny będzie tonik, który w swym składzie nie posiada alkoholu, a także nie powinien on zawierać substancji zapachowych. Toniki mają działanie pielęgnacyjne, odpowiednio nawilżają skórę, utrzymują właściwe pH skóry oraz właściwie ja odżywiają.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com