A A A

CERA

Cera sucha ma jasny kolor jest cienka i ma tendencje do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Często pojawiają się fałdy i cienkie linijne zmarszczki wokół oczu, ust i na szyi. Cera ta reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę oraz na czynniki pogodowe. Jest delikatna i łatwo się łuszczy. Każdy kto ma cerę suchą powinien unikać demakijażu skóry wodą i mydłem a także częstej ekspozycji na słońce. Zaleca się natomiast demakijaż mleczkiem odpowiednim do tego rodzaju cery, używamy toniku do cery suchej.  więcej »»
Każdy człowiek ma określoną karnację skóry, a kolor włosów i oczu jest zawsze w tonacji cery. Wyróżniamy cztery podstawowe typy, według których dopasowuje się kolory odpowiednie do naszej karnacji. Typy te to: wiosna, lato, jesień, zima. Dla typu "zimy" charakterystyczna jest cera jasna o niebieskawym, czasami oliwkowym odcieniu. Sprawia ona wrażenie chłodnej, porcelanowej, przezroczystej, czasami występują na niej piegi o szarym odcieniu. Oczy mają intensywny, wyraźny kolor, może on mieć odcień ciemnoniebieski, szary, brązowy prawie czarny, zielony a także fiołkowy.  więcej »»
Oczyszczanie czy demakijaż to rzecz tylko z pozoru banalna. Dobrze gdy jest rutynową czynnością, która powtarza się co dzień przed snem i po przebudzeniu. Brudna skóra to świetna pożywka dla bakterii, a z nimi trzeba rozprawić się regularnie, byle tylko nie za ostro: zwykłe mydło i woda z kranu nie są naszym sprzymierzeńcem. Potraktowana nimi skora będzie nie tylko nieprzyjemnie ściągnięta i wysuszona, ale także pozbawiona kwaśnego płaszcza lipidowego. W zależności od rodzaju cery należy zdecydować się na żel lub mleczko.  więcej »»
Olejki są to lotne substancje zawierające wyciągi roślinne. Ze względu na swoje właściwości znajdują zastosowanie w lecznictwie, do produkcji leków, do masażu ciała, do inhalacji oraz do kąpieli. Olejek cedrowy ma właściwości aseptyczne, dlatego też jest dodawany do męskich kosmetyków oraz jest stosowany w leczeniu łupieżu i dolegliwości skóry głowy. Jest także używany jako łagodny środek ściągający, znalazł również zastosowanie w leczeniu trądzika. Olejek sosnowy ma właściwości odświeżające, odkażające i przeciwgnilne. więcej »»
Arnika górska wzmacnia i uszczelnia ona ściany naczyń włosowatych, przyspiesza gojenie się ran, ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza obrzęki i bolesność. Ze względu na swe właściwości arnika jest podstawowym składnikiem kremów do pielęgnacji cery naczynkowej oraz kremów bądź balsamów do pielęgnacji nóg. Stosuje się ją także do pielęgnacji cery z problemami trądzikowymi. Nalewki z arniki stosuje się na zwichnięcia, rany, stłuczenia, dla łagodzenia bólów reumatycznych, a także na odmrożenia i odleżyny.  więcej »» 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com