A A A

Pedicure


Pedicure jest to zabieg pielęgnacyjny stóp, który polega na usunięciu nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka z podeszw, wycięciu lub odsunięciu skórek, usunięciu wszelkiego rodzaju odcisków, modzeli oraz ukształtowaniu paznokci. Pamiętajmy o tym że chcąc wykonać pedicure musimy upewnić się że nasze stopy nie mają żadnych dolegliwości typu: grzybice, drożdżyce, pęknięcia naskórka między palcami, świeże rany i blizny, zmiany na paznokciach oraz wszelkiego rodzaju stany zapalne.

JAK WYKONAĆ PRAWIDŁOWO PEDICURE:


1.
Dokładnie zmywamy lakier do paznokci

2.
Następnie moczymy stopy w misce wypełnionej wodą, do której dodajemy płatki mydlane bądź też soli do pielęgnacji stóp lub płynu do kąpieli stóp. Taka kąpiel powinna trwać od 15 do 20 minut. 3. Kolejną czynnością jest odpowiednie obcięcie i opiłowanie paznokci. Pamiętajmy aby nasze paznokcie zawsze były obcięte na prosto. Nie należy obcinać paznokci u nóg wzdłuż krzywizny paznokcia gdyż może to doprowadzić do wrastania paznokci co powoduje duży dyskomfort.

4.
Gdy nasze skórki mocno obrastają wokół paznokcia wówczas delikatnie ale dokładnie je odsuwamy a następnie usuwamy je za pomocą cążek do skórek bądź też stosujemy w tym celu płyn do ich usuwania.

5.
Delikatnie wcieramy peeling do stóp a po jego zmyciu ścieramy zrogowaciały naskórek za pomocą tarki do stóp. Spłukujemy ze stóp resztki startego naskórka a następnie dokładnie wycieramy stopy zwracając szczególną uwagę na przestrzenie międzypalcowe.

6.
Wcieramy krem do stóp jednocześnie delikatnie masując stopy.

7.
Przecieramy paznokcie zmywaczem aby usunąć pozostałości kremu do stóp.

8.
Zakładamy separatory między palce, dzięki czemu unikniemy rozmazania paznokci . Jeżeli nie posiadamy takich separatorów to można między palce wsunąć małe tamponiki z waty.

9.
Malujemy paznokcie wybranym przez nas lakierem. Pamiętajmy o tym że jeżeli nanosimy na płytkę ciemny lakier to wcześniej użyjmy lakieru podkładowego, który zapobiegnie zabarwieniu płytki na żółto.

10.
Usuwamy wszelkie niedoskonałości oraz resztki lakieru ze skóry wokół paznokci za pomocą korektora do lakieru do paznokcia jeżeli go nie posiadamy to bardzo delikatnie robimy to wacikiem nasączonym zmywaczem.

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com