A A A

Pielęgnacja piersi


Na ładny kształt i jędrność piersi duży wpływ ma odpowiednia dieta, codzienna gimnastyka a także właściwa pielęgnacja. Już około 30 roku życia każda kobieta powinna dosyć dokładnie zacząć pielęgnować swoje piersi. Podczas rannego i wieczornego prysznica powinnyśmy przynajmniej przez minute poddać nasze piersi naprzemiennemu natryskowi tzn. raz zimny raz ciepły, zwróćmy szczególną uwagę na to, aby nasze brodawki nie były masowane przez natrysk.


Do mycia ciała powinnyśmy używać żeli pod prysznic lub naparów z ziół które mają właściwości przeciwzapalne i ściągające. Skóra naszych piersi stanie się miękka i gładka jeżeli parę razy w tygodniu wetrzemy w nasze piersi sok z cytryny rozpuszczony z wodą. Pamiętajmy jednak, aby takowego zabiegu nie stosować w okresie letnim kiedy chcemy być pięknie opalone, gdyż cytryna rozjaśni naszą skórę. Nie bójmy się także stosować kremów do pielęgnacji piersi. Kremy te dzięki dużej zawartości wyciągów roślinnych doskonale poprawią ukrwienie naszej skóry, wzmocnią tkankę skórną a także pojędrnią i napną ją. Doskonałe skutki dla naszych piersi przyniesie także włączenie do codziennej pielęgnacji stosowania olejów roślinnych, które wmasowuje się w piersi po kąpieli lub prysznicu kiedy nasza skóra jest rozgrzana.

Bardzo istotne w pielęgnacji piersi jest także stosowanie kremów ochronnych podczas kąpieli słonecznych. Aby nasza skóra po opalaniu nie stała się gruba, pomarszczona i bogata w różne odbarwienia, pamiętajmy aby kilka razy w ciągu dnia wsmarowywać w dekolt i piersi krem ochronny.

Piersi nasze są dosyć wrażliwe na wszystkie zmiany zachodzące w naszym organizmie. Bardzo szybko reagują zmianami w strukturze skóry jeżeli chudniemy lub tyjemy. Powstają wówczas na nich bardzo nieestetycznie wyglądające rozstępy, które później jest bardzo ciężko zlikwidować, dlatego też stosujmy kremy przeciw rozstępom nie tylko w trakcie ciąży ale także na co dzień, a zwłaszcza kiedy odchudzamy się.

Zwróćmy także uwagę na właściwy dobór biustonosza, miseczki powinny być dobrze dopasowane tak aby nie były ani za małe ani za duże, także wielkość pod biustem powinna być doskonale dopasowana.

Pielęgnując nasze piersi w domu bardzo ważne w tej pielęgnacji jest gimnastyka. Proste ćwiczenia, które zajmą nam zaledwie kilkanaście minut w ciągu dnia doskonale wpłyną na ich jędrność. Nasze piersi będą doskonale wyglądały jeżeli będziemy pamiętały o codziennej pielęgnacji oraz o ćwiczeniach. Dbajśc o nie, nie zapomnijmy także o tym żeby raz w miesiącu samodzielnie przebadać je, a raz w roku poddać się badaniu USG piersi.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com