A A A

PIERSI

Pielęgnacja piersi - Na ładny kształt i jędrność piersi duży wpływ ma odpowiednia dieta, codzienna gimnastyka a także właściwa pielęgnacja. Już około 30 roku życia każda kobieta powinna dosyć dokładnie zacząć pielęgnować swoje piersi. Podczas rannego i wieczornego prysznica powinnyśmy przynajmniej przez minute poddać nasze piersi naprzemiennemu natryskowi tzn. raz zimny raz ciepły, zwróćmy szczególną uwagę na to, aby nasze brodawki nie były masowane przez natrysk.  więcej »»
Ćwiczenia na biust - Na początku ćwiczeń zrób małą rozgrzewkę, aby nie naciągnąć mięśni w trakcie ćwiczeń. Niech to będą wymachy, naciąganie. Po skończonych ćwiczeniach również nie zapomnij o rozciąganiu. W trakcie ćwiczeń oddychaj, powoli wykonując ćwiczenie. Jeśli rozpoczynasz ćwiczenia – ogranicz się do 5 powtórzeń. Z biegiem czasu dodawaj powtórzenia. Jeśli odczujesz ból przerwij ćwiczenia! to rzecz tylko z pozoru banalna. Pamiętaj , że oprócz ćwiczeń - pływanie jest również świetnym lekarstwem na zdrowe i jędrne piersi.  więcej »»
Sutek rozwija się z zawiązków apokrynowych gruczołów apokrynowych, będących kulistymi zgrubieniami naskórka, wrastających w głąb podłoża, począwszy od 4. miesiąca życia płodowego. U mężczyzn gruczoł sutkowy się nie rozwija - jego wymiary wynoszą w tym wypadku około 15 x 5 mm - w przypadku silniejszego rozwoju gruczołu, mówimy o patologii, zwanej ginekomastią. Sutek składa się z tkanki gruczołowej - ciała sutka i otaczającego je ciała tłuszczowego Nieco poniżej środka każdego z sutków, na jego szczycie wystaje ciemniej zabarwiona.  więcej »»
Jak dbać o piersi? Prawie u 80 procent kobiet w Polsce specjaliści podczas rutynowej wizyty kontrolnej wykrywają zmiany w piersiach. Zazwyczaj są one łagodne. Warto jednak regularnie się badać i nie ryzykować swoim zdrowiem. Szczególnie ważne są badania okresowe, Ultrasonografia oraz Mammografia.  więcej »»


Samobadanie piersi powinno poprzedzone być ich oglądaniem w lustrze. Należy zwrócić uwagę na kształt, wielkość piersi, ich ułożenie (niskie, wysokie), konsystencję, wygląd otoczek i brodawek, na symetrię obu piersi, zmiany w ich kształcie. Ważne jest obejrzenie skórę, zwracając uwagę na rozstępy, przebarwienia, włosy. Szczególnie niepokojące jest "wciągnięta" brodawek - jeżeli nie wyglądała już tak wcześniej. Należy zwrócić uwagę na takie zmiany jak: brodawki, guzki, naczyniaki, znamiona na skórze, zaczerwienienie skóry piersi miejscowe i uogólnione, skóra podobna do "skórki pomarańczy".  więcej »»


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com