A A A

STOPY

Najważniejsze w pielęgnacji kończyn dolnych jest noszenie odpowiedniego obuwia. Nasze obuwie powinno być przewiewne i lekkie. Kupując buty należy zwrócić szczególną uwagę aby nie były one zbyt ciasne, nie miały za wysokich obcasów oraz żeby przede wszystkim były wygodne. Ciasne i niewygodne obuwie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze stopy gdyż doprowadza ono do deformacji stóp a także przyczynia się do powstawania licznych chorób kończyn dolnych. Większość dolegliwości związanych ze stopami jest skutkiem noszenia nieodpowiedniego obuwia.  więcej »»Brodawki - jest to wirusowa choroba skóry. Za jej wystąpienie odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego. Do zakażenia dochodzi przeważnie u osób z wysoką wrażliwością osobniczą, jest ona największa u dzieci. Okres rozwijania się brodawek wynosi od 6tygodni do 5 miesięcy. Zakaźność brodawką jest dosyć duża, istnieje możliwość samozaszczepiania lub wszczepiania do skóry innych osób czyli zakażenie przenosi się z człowieka na człowieka.  Najczęściej występująca odmiana brodawek to brodawki zwykłerąk.  więcej »»
Gimnastyka stóp jest prosta i można ja wykonywać w każdym miejscu i o każdej porze. Wpływa ona na wygląd i stan nóg, a także jest doskonałym uzupełnieniem do higieny i pielęgnacji stóp. Oto kilka prostych ćwiczeń, które należy wykonywać codziennie, każde z nich po kilka razy. Chodzimy na czubkach palców. Następnie maszerujemy raz na palcach raz na piętach. Przyjmujemy pozycję siedzącą a następnie zginamy palce u nóg i prostujemy je. Pozostajemy w tej samej pozycji, a następnie rozstawiamy i złanczamy je spowrotem. więcej »»
Pielęgnacja stóp - Wszystkie preparaty do pielęgnacji stóp mają za zadanie pielęgnować je, a także usuwać i leczyć powstałe defekty. Kremy zawierają one liczne składniki odżywcze a także wyciągi roślinne i witaminy, dzięki temu są łatwo wchłaniane przez skórę stóp. Kremy te działają przeciwzapalnie, pobudzają krążenie, wzmacniają naczynka, poprawiają ukrwienie, odświeżają, nawilżają, zmiękczają suchą, twardą i zrogowaciałą skórę na piętach. Niektóre z nich wzmacniają i chronią skórę stóp, a także zapobiegają potliwości.  więcej »»
Pedicure jest to zabieg pielęgnacyjny stóp, który polega na usunięciu nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka z podeszw, wycięciu lub odsunięciu skórek, usunięciu wszelkiego rodzaju odcisków, modzeli oraz ukształtowaniu paznokci. Pamiętajmy o tym że chcąc wykonać pedicure musimy upewnić się że nasze stopy nie mają żadnych dolegliwości typu: grzybice, drożdżyce, pęknięcia naskórka między palcami, świeże rany i blizny, zmiany na paznokciach oraz wszelkiego rodzaju stany zapalne.  więcej »»
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com