A A A

DŁONIE

Pielęgnacja dłoni - Dłonie są jedyną częścią ciała najbardziej narażoną na działanie szkodliwych substancji , są najważniejszym "narzędziem pracy" w wyniku czego codzienne obowiązki domowe , pranie, sprzątanie, zmywanie naczyń, częsty kontakt z wodą oraz detergentami, a niekiedy także praca zawodowa, powodują niszczenie skóry na dłoniach. Chcąc tego uniknąć wykonujmy wszystkie te czynności w rękawicach ochronnych. Starajmy się także często je myć i wycierać oraz regularnie stosować kremy do rąk.  więcej »»
Najczęstsze zmiany płytki paznokciowej to: grzybica, chatakterycuje się, że paznokcie są: grube, pobruzdowane, szare, matowe i kruche. Zmiany najczęściej występują od wolnego brzegu paznokcia, a następnie przechodzą na płytkę paznokciową. W początkowym stadium zmiany te dotyczą pojedynczych paznokci lecz łatwo przenoszą się na pozostałe, może dojść także do gromadzenia się pod płytką paznokciową masy rogowej ale dotyczy to zazwyczaj cięższych przypadków.  więcej »»
Kosmetyki do pielęgnacji paznokci - Lakiery do paznokci mają za zadanie chronić paznokcie, upiększać je i korygować ich kształt. Dzięki elastycznej warstwie, którą tworzą na płytce paznokciowej nie przepuszczają wody. Dobry lakier do paznokci powinien mocno pokrywać paznokcie, nie odpryskiwać oraz szybko wysychać. Lakier do paznokci będzie się dłużej utrzymywał na nich jeżeli zostanie nałożony na wcześniej odtłuszczone paznokcie. Pamiętajmy o tym, że im cieńsze będą nakładane warstwy lakieru, tym trwalszy będzie efekt. więcej »»

Manicure - Należy pamiętać że przeciwwskazaniem do wykonania maniciu'ru są: grzybica, drożdżyca, stany zapalne i infekcje. Dokładnie zmywamy lakier do paznokci. Obcinamy paznokcie, ale nie za krótko, a następnie opiłowujemy je zgodnie z kształtem pasującym do naszych paznokci i palców a także pracy którą wykonujemy. Jeżeli skórki będziemy tylko odsuwać to czynnością, którą należy wykonać w następnej kolejności jest nałożenie preparatu złuszczającego skórki i zostawiamy go na czas podany na używanym w tym celu preparacie. więcej »»
Prawidłowe malowanie paznokci - Najpierw przecieramy paznokcie zmywaczem do paznokci aby usunąć resztki kremów do rąk i preparatów pielęgnacyjnych. Nanosimy na płytkę paznokciową lakier podkładowy lub wypełniający jeżeli na naszych paznokciach znajdują się jakieś uszkodzenia bądź defekty. Następnie czekamy aż dokładnie wyschnie. Po wyschnięciu podkładu nanosimy lakier kolorowy. Pędzelek z lakierem przykładamy w połowie płytki paznokciowej, a następnie przesuwamy go w górę w kierunku kórek okalających paznokieć. więcej »» 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com