A A A

Cellulit


Cellulit jest to zmiana struktury skóry, twardnienie i przerost tkanki tłuszczowej, które najczęściej występują na udach, na biodrach i na pośladkach. Komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą tworzą tzw. tkankę tłuszczową podskórną, są one bardzo małe lecz dotknięte cellulitem bardzo się powiększają. Skóra w tych miejscach przypomina "skórkę pomarańczy" gdyż jest pełna nierówności, zgrubień i bruzd. Do przyczyn, które najczęściej wywołują powstawanie cellulitu należą przede wszystkim: niewłaściwa dieta, zaburzenia związane z układem trawiennym, zaburzenia hormonalne a także nerwowe oraz brak ruchu.
Aby w miarę możliwości zapobiedz powstaniu cellulitu powinnyśmy: właściwie się odżywiać, prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, a także w odpowiedni sposób pielęgnować naszą skórę.

WŁAŚCIWE ODŻYWIANIE -  powinnyśmy zwrócić uwagę aby naszemu organizmowi dostarczać mniej tłuszczów. Do naszej diety powinnyśmy wprowadzić chude mięso, chude ryby, nabiał, świeże owoce i warzywa a także produkty zbożowe i świeże zioła. Powinnyśmy także przyjmować dziennie około 2 litrów płynów, gdyż woda jest odpowiedzialna za odpowiednie funkcjonowanie organizmu, a także za odpowiednią przemianę materii. Z naszej diety powinnyśmy także wyeliminować używki czyli alkohol, kawe i papierosy, wpływają one niekorzystnie na przemianę materii, źle wpływja na naczynia krwionośne a także odpowiadają za niski poziom witamin i składników mineralnych w organizmie.

ZDROWY I AKTYWNY TRYB ŻYCIA - aktywność fizyczna utrzymuje właściwą grubość tkanki tłuszczowej i zapobiega jej przerostowi, doskonale wpływa na spręrzystość i jędrność naszej skóry. Aktywny tryb życia wpływa na prawidłową przemianę materii, dlatego też powinnyśmy wygospodarować w ciągu dnia chociaż 20-30 minut na gimnastykę lub inny sport, możemy jeździć na rowerze, pływać, uprawiać jogging lub aerobik, a także wprowadzić ćwiczenia na biodra, uda, pośladki oraz brzuch. Osoby które nie mają czasu aby ćwiczyć powinny dużo spacerować.

PIELĘGNACJA CIAŁA - odpowiednia pielęgnacja naszej skóry w połączeniu z właściwą dietą i aktywnym trybem życia przynosi bardzo dobre skutki w zwalczaniu i zapobieganiu cellulitu. W czasie kąpieli powinnyśmy używać do ciała szczotki lub szorstkiej myjki, którymi wykonujemy delikatny masaż. Stosujmy także naprzemienne natryski, raz zimny raz ciepły, zwróćmy uwagę aby takie natryski zawsze kończyły się zimną wodą. Do pielęgnacji używajmy kremów, balsamów i żeli pod prysznic które w swoim składzie będą zawierały: algi, mniszek lekarski oraz kasztanowiec, składniki te doskonale zapobiegają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej pod skórą. Wmasowując balsampo kąpieli pamiętajmy aby wcierać go od dołu w górę, zarówno na udach i biodrach jak i na pośladkach.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com